Kilka kategorii perfumowych, które warto znać

Na rynku mamy całą masę perfum, a wszystkie one odznaczają się bardzo silnym zróżnicowaniem, jeżeli chodzi o specyficzną nutę zapachową. Dlatego też bardzo istotne okazuje się zapoznanie z paroma podstawowymi kategoriami aromatycznymi, jakie umożliwią proste wyszukanie idealnego dla nas zapachu. Poniżej charakterystyka paru podstawowych odmian perfumowych.

Fougere

Pojęcie fougere wywodzi się z języka francuskiego i oznacza „paproć”. Termin ten w perfumeriach odnoszony jest do wszelkiego rodzaju zapachów męskich, mocnych i intensywnych, które bazują na świeżości ziół, dodatkach dębu oraz mchu. Takie nuty zapachowe mają też niektóre aromaty damskie, bardzo silne, doskonałe na wieczorowe wydarzenia czy sezon zimowy. Przykładem perfum w tym stylu jest Aramis Havana Pour Elle.

Morskie

Jeśli chcesz poczuć zapach świeżości, prawdziwą morską bryzę i wiatr we włosach, koniecznie wybierz zapachy bazujące na morskich nutach perfumeryjnych. To połączenie korzennych zapachów i cytrusów. Przykładem tej kategorii perfum sa produkty Elizabeth Arden czy Davidoff.

Drzewne

Wreszcie, niesamowicie często spotykane zapachy to drzewne aromaty – nawołują do lasów, terenów zielonych, z domieszkami cedru, ziemistymi nutami, drzewami sandałowymi, tonami piżmowymi. Przykładem jest Bvgari Black.

Wejdź do lasu, zaczerpnij powietrza, a zrozumiesz, czym charakteryzują się zapachy z tej kategorii. Odnajdziesz tu nuty zapachowe sosny, cedru, drzewa sandałowego i inne ziemiste, piżmowe tony. Jeśli lubisz takie zapachy, wypróbuj Bvgari Black.
Autor artykułu:

Zobacz stronę autora: _Stores