Jakie nuty zapachowe perfum?

Niezależnie od tego, czy mowa o perfumach stworzonych dla kobiet, czy też tradycyjnych męskich zapachach, w każdym przypadku można mówić o specyficznej nucie zapachowej. W gruncie rzeczy poszczególne, pojedyncze zapachy dysponują paroma warstwami nut, jakie się wzajemnie przenikają i nachodzą się tak, że powstaje oryginalny, niespotykany bukiet. Więcej o tych nutach w dalszych fragmentach.

Dla ścisłości

Warto wiedzieć, że standardowe perfumy zawsze bazują na trzech głównych , nadrzędnych nutach zapachowych, łazienki Kraków na jakie natomiast nakładać się może wiele rozmaitych zapachów. Jeżeli chodzi o wspomniane nuty to one zmieniają się wraz z upływem czasu, czyli wystarczy, że minie parę godzin albo że przejdziesz się na zewnątrz, albo zmieni się pora dnia, a Ty od razu poczujesz, że pachniesz zupełnie inaczej niż wcześniej, o poranku, gdy sięgałaś po ulubioną fiolkę z wybranym aromatem.

Kilka odmian

Istnieje wiele nut zapachowych, ale parę z nich można uznać za zdecydowanie najważniejsze, jeżeli mowa http://zaciszeurody.eu/zabiegi/zabiegi-na-twarz/ o tworzeniu i komponowaniu składu perfum. Po pierwsze – nuta głowy, a zatem nuta wysoka. Jest to taki aromat , który wysuwa się na prowadzenie po wykonaniu zaledwie pojedynczego naduszenia na buteleczkę. Poczujemy tę nutę najbardziej, zaraz po wypsikaniu się perfumami, ale i ten aromat uleci z opryskanej części ciała najszybciej. Kolejna nuta to średnia. Inaczej na średnią nutę mówi się nuta serca. W tym wypadku mowa o pojawieniu się drugiego aromatu w kolejności, kiedy ten pierwszy, a więc wyżej wspomniana nuta głowy przestaje być wyczuwalny. To ten aromat stanowi podstawę zapachu, który sobie wybierzesz i tę nutę będziesz czuć najczęściej. Jeszcze jedna wzmianka na koniec- nuta bazy. Jest to najbogatsza z tych trzech nut, która wyczuwalna jest dopiero po upływie pół godziny od momentu naniesienia na siebie perfumy. Jest to aromat naprzemiennie przeplatający się z nutą serca oraz głowy.
Autor artykułu:

Zobacz stronę autora: środek czyszczący