Jak wybierać perfumy?

Wchodząc o drogerii czy perfumerii, po powąchaniu zaledwie dwóch bądź trzech buteleczek z intensywnymi aromatami testerowymi można stracić rozeznanie. Co jak pachnie? Co to za nuta? Który aromat bardziej do nas pasuje? Czy to zapach naprawdę tak silny, czy nadałby się również na lato? Warto zatem mieć podstawową wiedzę odnośnie kategorii zapachów i temu właśnie będzie poświęcony niniejszy poradnik.

Zupełne podstawy

Jest cała masa przeróżnych nut zapachowych, https://auto-szkola.com.pl/prawo-jazdy-kategorii-b/ ich odmian, rodzajów, a do tego dochodzą zmieniające się intensywności aromatów. Inne będą zapachy kwiatowe i owocowe, a zupełnie odmienne od nich orientalne, z drzewnymi naleciałościami. Mnogość sprawia, ze perfum warto się po prostu nauczyć, może nie tyle przyswoić wszystkie możliwe nuty aromatyczne, ale dysponować wiedzą odnośnie najpowszechniejszych kategorii zapachowych. Tym samym bardzo szybo stojąc przed setkami fiolek w drogerii wybierzesz swój ulubiony, optymalny dla Ciebie zapach.

Punkt pierwszy – kwiatowe

Jeżeli chodzi o zapachy kwiatowe, to są one chyba na rynku perfumeryjnym najbardziej powszechne. W nich wyczuć można najczęściej bukiety kwiatów, ale też dominujące są aromaty lawendowy, gardenia, róża. To naprawdę kobiece perfumy, idealne dla delikatnych, romantycznych kobiet. Przykładem takich perfum są produkcje wypuszczone przez marki Ralph Lauren Romance czy Marc Jacobs Daisy.

Punkt drugi – orientalne

Nieco bardziej intensywne w swym zapachu, ale też nie nadające się na każda okazję, bo czasem okazujące się dość ciężkimi, są orientalne perfumy takie jak te od Diora, czy Kenzo. Mają one sporo cynamonowych nut, wyczuwalne są też goździki oraz wanilia.

Punkt trzeci – szyprowe

Tu idealnie pasuje Gucci Rush, a więc zapach ziemisty, mający w sobie słodkawe naleciałości, leśne nuty zapachowe, cytrusy oraz dąb i mech.

Punkt czwarty – zielone

Mowa o świeżych aromatach, które są ożywcze, kojarzą się z zielenią. Przykładem takich aromatów okazują się perfumy marki DKNY – tradycyjne jabłuszka.
Autor artykułu: