Perfumy kwiatowo-owocowe zrobione samodzielnie

Istnieje możliwość indywidualnego wykonania perfum o nucie zapachowej kwiatowo-owocowej. Wbrew pozorom jest ona bardzo prosta do uzyskania, a Ty decydując się na samodzielne wykonanie tego rodzaju perfum, możesz sporo zaoszczędzić oraz zaskoczyć wszystkich posiadaniem nietuzinkowej kombinacji perfumowej.

Starannie i dokładnie

Wybierz te nuty kwiatowe, które lubisz. Kup kilka – minimum trzy – naturalne olejki https://www.butrans.com.pl/pobierz/ eteryczne. Niech to będą aromaty, jakie najlepiej pasują do Twojego charakteru i świetnie odzwierciedlają Twoją osobowość. W ten sposób podkreślisz swoją indywidualność i staniesz się oryginalna. Potrzebne będą poza zestawem ulubionych olejków, także woda destylowana – ale wystarczy zaledwie pół łyżeczki tego produktu, butelka z atomizerem, najlepiej szklana, zrobiona z wiązanki pogrzebowe śródmieście zatyczką, ewentualnie alkohol o stężeniu minimum osiemdziesiąt procent, lecz możemy z alkoholu w celach zapewnienia bezpieczeństwa braku podrażnień skórnych zupełnie zrezygnować.

Proces przygotowawczy

 

Przygotowujemy olejek z grupy cytrusowej, jakieś piętnaście mililitrów, najlepiej sprawdzą się grejpfrut, limonka, pomarańcza, cytryna, bergamotka. Później dolewamy do tego dziesięć mililitrów innego cytrusa, a na koniec olejek kwiatowy w proporcjach około dwunastu kropelek. Możemy oczywiście rozszerzyć bukiet kwiatowy, w zależności od preferencji. Jeżeli chcesz nadać wyrazistości zapachowi, który tworzysz – poszerz go o zapachy cedrowe, sandałowe i piżmowe. Pamiętaj, żeby zawsze w Twych perfumach wystąpiły trzy nuty zapachowe – serca, głowy i bazowa.

Autor artykułu: