Jakie perfumy na uroczystość?

Wybierając się na specjalne uroczystości, koniecznie musisz zadbać nie tylko o właściwy strój, ale także o dodatki do niego. Na prawdziwie zgraną i dobrze zwartą oraz spójną kreację składa się zarówno ubranie, ale też i biżuteria oraz perfumy, które są tak istotnym elementem jak makijaż. Warto o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, kiedy szykujemy się na jakąś specjalną okazję. Przykładowo- do kręgi betonowe teatru, filharmonii czy też na uroczystą galę.

Nie przesadzaj

Oczywiście perfumy muszą się wyróżniać zapachem, a tym samym wyróżniać i nas, stanowiąc naszą wizytówkę, niemniej jednak nie powinno to być przesadzone, aby z efektu ekskluzywności nie przejść w efekt kiczowatości . Najlepsze będą zatem zapachy bazujące na dyskretnych, subtelnych nutach, które nie będą uciążliwe, intensywne oraz nie będą wywoływały uczucia mdłości dla osób w Twoim najbliższym otoczeniu. Odpadają zatem ciężkie aromaty, jakie są bardzo bogate, jeżeli chodzi o domieszki olejków eterycznych w nich zawartych.

Łagodne w swym aromacie

Niekoniecznie musisz wybierać się na uroczyste wydarzenie i prezentować w sukni balowej, żeby wypadało trzymać się zasady umiarkowania w doborze intensywności i nuty zapachowej Twoich perfum. W przypadku restauracji chociażby czy też uczelni i miejsca pracy również bardzo ważne jest stonowanie. Nie przesadzajmy z ciężkością zapachową, a jeżeli masz jakiś ulubiony zapach, ale wiesz, że jest on za mocny, możesz zamienić standardową wodę perfumowaną na wodę toaletową. Zupełnie bezpieczne będą jednakże subtelne nuty w postaci zapachów paprociowych czyli fougere, cytrusy i ziołowe.
Autor artykułu:

Zobacz stronę autora: https://airflow.pl/