Jeżeli lubisz zapachy olejków eterycznych, warto abyś zastanowiła się, czy w wolnej chwili nie lepiej jest zrobić swoje własne aromaty, zamiast kupować drogie i pełne chemicznych uzupełniaczy i nienaturalnych środków olejki zapachowe sklepowe. Jak się za to zabrać? Dowiesz się po lekturze naszego artykułu.
Wyrażanie s
iebie
Wykreowanie swojego własnego zapachu umożliwia stworzenie swojej wizytówki. Przecież na półkach nawet najbardziej ekskluzywnych drogerii nie znajdziesz takiego aromatu, który w domowym zaciszu wykonasz indywidualnie , tylko dla siebie. Jeżeli lubisz bawić się zapachami, korzystasz z kosmetyków naturalnych na co dzień, a w pobliżu miejsca zamieszkania wypożyczalnia samochodów nowy targ masz zaprzyjaźnioną zielarnię – to idealne zajęcie dla Ciebie! To sposobność zaprezentowania swojej osobowości oraz idealna forma podkreślenia charakteru. Poniżej dowiesz się, jak podjąć się realizacji olejku zapachowego w czterech domowych kątach.
Podstawa
Najpierw zaczynamy od znalezienia takiego olejku eterycznego, który będzie mógł stanowić bazę wyjściową do stworzenia naszych własnych perfum. Nuty zapachowe w tym wypadku są niesamowicie szerokie. Warto wspomnieć powiedzmy o często wykorzystywanym olejku z pestek winogron, który poza tym, że jes zdrowotny, ma rozległe właściwości urodowe. Jest w stanie powstrzymać rozstępy oraz zapewnia skórze stosowne nawilżenie. Jest dobroczynny dla komórek nerwowych. Podobnie skuteczny w swym działaniu okazuje się olejek z arniki, jaki przydaje się zarówno do masażu, jak także do łagodzenia bólów stawowych. Jest znakomity na obtarcia i siniaki. Olej z jojoby zaś kojąco wpływa na skórę – i głowy, i włosów. Polepsza ich wygląd.
Nie tylko drogie preparaty
Bazą do stworzenia własnego olejku zapachowego nie muszą być tylko drogie naturalne specyfiki ze sklepów z produktami ekologicznymi. Równie dobrze, nieco ekonomiczniejsze warianty, znajdziemy w supermarketach, gdzie pewnie stężenie i zawartość dobroczynnych substancji będzie niższa, ale to pociągnie za sobą także niższe koszty zakupu danego specyfiku. Warto wspomnieć także o zupełnie podstawowych bazach olejków zapachowych, jakimi są tradycyjne produkty spożywcze w postaci oleju z orzechów arachidowych, olej rzepakowy, olej sojowy, czy też olej sezamowy.
Autor artykułu: