Olejek perfumowy po swojemu

Jeżeli lubisz zapachy olejków eterycznych, warto abyś zastanowiła się, czy w wolnej chwili nie lepiej jest zrobić swoje własne aromaty, zamiast kupować drogie i pełne chemicznych uzupełniaczy i nienaturalnych środków olejki zapachowe sklepowe. Jak się za to zabrać? Dowiesz się po lekturze naszego artykułu.

Wyrażanie siebie

Wykreowanie swojego własnego zapachu umożliwia stworzenie swojej wizytówki. Przecież na półkach nawet najbardziej ekskluzywnych drogerii nie znajdziesz takiego aromatu, który w domowym zaciszu wykonasz indywidualnie , tylko dla siebie. Jeżeli lubisz bawić się zapachami, korzystasz z kosmetyków naturalnych na co dzień, a w pobliżu miejsca zamieszkania masz zaprzyjaźnioną zielarnię – to idealne zajęcie dla Ciebie! To sposobność zaprezentowania swojej osobowości oraz idealna forma podkreślenia charakteru. Poniżej dowiesz się, jak podjąć się realizacji olejku zapachowego w czterech domowych kątach.

Podstawa

Najpierw zaczynamy od znalezienia takiego olejku eterycznego, który będzie mógł stanowić bazę wyjściową do stworzenia naszych własnych perfum. Nuty zapachowe w tym wypadku są niesamowicie szerokie. Warto wspomnieć powiedzmy o często wykorzystywanym wieńce cmentarz prawosławny olejku z pestek winogron, który poza tym, że jes zdrowotny, ma rozległe właściwości urodowe. Jest w stanie powstrzymać rozstępy oraz zapewnia skórze stosowne nawilżenie. Jest dobroczynny dla komórek nerwowych. Podobnie skuteczny w swym działaniu okazuje się olejek z arniki, jaki przydaje się zarówno do masażu, jak także do łagodzenia bólów stawowych. Jest znakomity na obtarcia i siniaki. Olej z jojoby zaś kojąco wpływa na skórę – i głowy, i włosów. Polepsza ich wygląd.

Nie tylko drogie preparaty

Bazą do stworzenia własnego olejku zapachowego nie muszą być tylko drogie naturalne specyfiki ze sklepów z produktami ekologicznymi. Równie dobrze, nieco ekonomiczniejsze warianty, znajdziemy w supermarketach, gdzie pewnie stężenie i zawartość dobroczynnych substancji będzie niższa, ale to pociągnie za sobą także niższe koszty zakupu danego specyfiku. Warto wspomnieć także o zupełnie podstawowych bazach olejków zapachowych, jakimi są tradycyjne produkty spożywcze w postaci oleju z orzechów arachidowych, olej rzepakowy, olej sojowy, czy też olej sezamowy.
Autor artykułu:

Zobacz stronę autora: nauka języka niemieckiego