Woda toaletowa a woda perfumowana

Wchodząc do tradycyjnej perfumerii, od razu rzuca się w oczy kilka fiolek z zapachami dokładnie tymi samymi, ale nie dość, że w różnej pojemności, do także intensywności aromatyczności. To natomiast automatycznie pociąga za sobą także mocno zróżnicowane koszty. Z czego to wynika? Spójrz poniżej.

Dwa typy zapachowe

Na półkach perfumeryjnych dostępne są dwa podstawowe aromaty, a więc zawsze mowa o perfumach oznaczanych skrótem Precyzyjna obróbka metali Łódź EDP oraz wodach toaletowych- EDT. Czym się one między sobą różnią? Najpierw zacznijmy od skrótowych oznaczeń. EDT to pojęcie wywodzące się z języka francuskiego – nieprzypadkowo, ponieważ Francja uchodzi przecież za ojczyznę perfum. W dosłownym rozwinięciu do pełnej wersji to Eau de Toilette. Jest to woda toaletowa, czyli taki produkt, który ma w swoim składzie dużo mniej olejków eterycznych, z reguły mowa o przedziale jakieś osiem, dziesięć , dwanaście procent. Jeżeli zaś chodzi o skrótowe określenie EDP, to pochodzi ono także z języka francuskiego i tyczy się Eau de Parfum, a więc wody perfumowanej. Jest tam dużo więcej olejków eterycznych, których skład procentowy to jakieś piętnaście – czterdzieści trzy procent.

Na co się zdecydować?

Jeżeli mowa o silnych nutach zapachowych, wystarczająca często okazuje się zwykła woda toaletowa. Gdy zaś spodoba Ci się delikatny, subtelny aromat, wtedy prawdopodobnie dużo bardziej przydałaby się buteleczka z perfumami klasycznymi, bo będą one dużo mocniejsze. Znaczenie odgrywa także cena, która w przypadku tradycyjnego EDP może być nawet dwukrotnie wyższa niż przy EDT!
Autor artykułu: