Męskie zapachy – jak ich używać?

Perfumy powinny stanowić wizytówkę – zarówno pań, jak i panów. Podczas gdy wśród aromatów typowo kobiecych, dominuje szeroki wachlarz zapachów subtelnych i delikatnych, w przypadku męskich nut zapachowych często w grę wchodzą naprawdę mocne i intensywne perfumy, które często nie są przez panów odpowiednio wykorzystywane. Przesadzanie z pryskaniem się ciężkimi aromatami nie jest wskazane. Gdzie więc leży złoty środek?

Spryskaj swoje ciało

Nim zainwestujesz w dany rodzaj zapachu, sprawdź jak on się prezentuje na Twoim ciele. Pamiętaj – na każdym perfumy pachną nieco inaczej. Nie chodzi już tylko o samą nutę zapachową, ale przede wszystkim moc perfum. Na jednym panu będą się one utrzymywały dłużej, na drugim krócej. Tak samo jest z intensywnością. Warto zatem spryskać się testerem ale wody toaletowej, bo tester wody perfumowanej jest z reguły bardzo silny, więc i dłużej będzie utrzymywał i trochę odmiennie pachniał niż właściwy aromat, jaki kupimy ostatecznie.

Nie psikaj odzieży

Największym błędem użytkowania perfum- tak przez mężczyzn, jak i wiele kobiet – jest psikanie http://akademiaprawajazdy.pl/ nie tyle ciała i wybranych jego partii, co odzieży. Nie jest to wskazane, bo przecież na ciuchach pozostać mogą zabrudzenia – liczne plamy wynikające z tego, że w perfumach znajdują się olejki eteryczne i barwniki. Jeżeli nie chcesz zaplamić czy spowodować nacieki na ubraniach, psikaj się subtelnie po ciele.

Uzależniaj od sezonu

Warto wybrać kilka swych ulubionych zapachów, w zależności od pory roku. Wypada mieć inne aromaty na lato, a inne na jesień bądź zimę. Pamiętaj, że przecież przy wysokich temperaturach i duchocie na zewnątrz, nie jest mile widziane spryskiwanie się duszącym i mdłym aromatem ciężkich perfum. Wtedy doskonale sprawdzają się tonacje ozonowe, ziołowe, wodne, trochę morskie i na pewno cytrusowe – tak samo dostępne są owe nuty zapachowe dla pań, jak i panów. Gęstsze i mające w sobie sporo olejków eterycznych mocniejszych i wyraźniejszych zapachy doskonale sprawdzają się na sezony zimowe, gdy temperatury są niskie i jest ponuro, ale i z drugiej strony rześko przez surowy mróz czy wiatr.
Autor artykułu:

Zobacz stronę autora: producent złączek