Perfumy w warunkach domowych, czyli jak zrobić niespotykany zapach samemu

Nie stać Cię na klasyczne zapachy dostępne w popularnych perfumeriach? A może jesteś fanką perfum do tego stopnia, że wypróbowałaś tak wiele rodzajów aromatów, że wszystkie Ci się znudziły? Zamiast wydawać pieniądze na ekskluzywne buteleczki, zróbmy swój własny, niepowtarzalny zapach. Jak się za to zabrać? Poczytaj poniższy poradnik.

W domowym zaciszu

Jak najbardziej możliwe jest wykonanie perfum na własną rękę, w domowych warunkach i to bez wydawania na ten cel fortuny jak w przypadku zaopatrywania się w psychoterapia Warszawa luksusowych drogeriach. Jest to w pełni bezpieczne oraz pozwala na uzyskanie naturalnych aromatów, które cechować będzie nietuzinkowość. Jeżeli postawisz na środki neutralne, a więc bez alkoholu, zyskasz możliwość otrzymania nut zapachowych, które nie będą groźne dla Twojej skóry, a więc nie doprowadzą do jej podrażnienia.

Na czym polega proces tworzenia?

Tworzenie perfum jest możliwe poprzez wybór trzech podstawowych nut zapachowych, w tym nuta serca, nuta głębi, a więc baza oraz nuta głowy. Polega to zestawieniu ich wszystkich w umiejętny sposób, aby można było stopniowo wyczuwać rozliczne nuty aromatyczne – najpierw górną, później głowy, wreszcie serca. Warto wiedzieć jednakże, że nuta głębi jest wydobywana dopiero po upływie dwudziestu minut od spryskania się aromatem.

Przydatne produkty

Przykładowa receptura perfum do samodzielnego wykorzystania bazuje na naturalnych olejkach eterycznych, w tym bazie na jaką składa się trzydziestomililitrowy olejek z pestek winogron bądź wody destylowanej, nutę głębi niech stanowi sześć kropelek olejku lawendowego, nutę serca piętnaście kropelek olejku różanego, a nutę głowy dziewięć kropelek olejku z geranium. Wyżej wymienione ingredienty przelewamy powoli do buteleczki z atomizerem, lejąc zaledwie kropla po kropelce, w takiej kolejności, jak to wyżej wspomnieliśmy. Później potrząsamy całą zawartość dynamicznie, tak żeby olejki uległy połączeniu. Po zaledwie paru minutach powinien wydobyć się  z nich świeży, aromatyczny zapach. Możemy dla zwiększenia intensywności danego olejku, dolać któregoś wybranego więcej. Mieszanka powinna być przechowywana w buteleczce w ciemnym pomieszczeniu przez minimum dwie doby, mato być także miejsce chłodne. Niektórzy uznają, że aby perfumy nabrały właściwego zapachu, powinny leżakować aż sześć tygodni.
Autor artykułu: