Proces przygotowywania własnych perfum

Nie tak trudne jak mogłoby się to wydawać jest przygotowywanie własnych aromatów. Perfumy możesz tworzyć z zastosowaniem w tym celu zupełnie naturalnych produktów, które zdecydowanie Cię nie uczulą. Wystarczy zrezygnować w nich z intensywnego alkoholu, na bazie którego jest większość perfum dostępnych w klasycznych drogeriach i perfumeriach. Nie dość, że Twoja mieszanka będzie „bezpieczna” dla ciała, dodatkowo neutralna i niska kosztem wyprodukowania. Chętny zaoszczędzić i pobawić się w małego chemika? Zapraszamy do lektury treści poniżej.

Kombinacja trzech avon rejestracja nut

Wybierz swoje ulubione nuty zapachowe. W każdej kategorii perfum, nieważne czy dla pań, czy panów, czy ekskluzywnych, czy tych sieciowych, czy wód toaletowych, czy wód perfumowanych – zawsze producenci wykorzystują trzy zasadnicze, dominujące linie aromatyczne, które określane są mianem nut zapachowych. Do konkretnych z nich zalicza się nutę bazową, ale też nutę serca oraz nutę głowy. Ta środkowa utrzymuje się najdłużej, a co za tym idzie jest zdecydowanie najbardziej wiodącym aromatem wyróżniającym się z perfum. Kolejna to z kolei, a więc nuta głowy jest to aromat, jaki wydobywa się jako pierwszy po spryskaniu się danym zapachem, ale też i jest on uwalniany najszybciej. Musimy więc trzymać się tego zestawienia – trzy podstawowe zapachy, wzajemnie przeplatające się ze sobą.

Postaw na olejki

Kiedy marzysz o stworzeniu prawdziwie ładnych zapachów, warto abyś zwrócił uwagę na olejki eteryczne, które są ogólnodostępne, tanie i na pewno niesamowicie różnorodne w swych aromatach, a co za tym idzie znakomicie nadają się na komponowanie z nich unikatowych zapachów. Wybierz trzy typy, które najbardziej Ci odpowiadają i na parędziesiąt godzin przelej je, mieszając je ze sobą, do buteleczki z atomizerem. Krok następny to magazynowanie- przetrzymuj tę mieszaninę w ciemnym, chłodnym pomieszczeniu. Po upływie wskazanego powyżej czasu, do mieszanki powinien trafić olej z pestek winogron, a jeżeli go nie masz, wybierz wodę destylowaną. Nie dynamicznie, ale lekko i ostrożnie potrząśnij buteleczką tak, aby uzyskać zwartą mieszankę. Jeżeli natomiast zrobisz to za mocno, zbyt energicznie, zmienisz już utrwalony przez te kilkadziesiąt godzin zapach powstały z mieszaniny olejków eterycznych.
Autor artykułu:

Zobacz stronę autora: falownik